under 15

Fillon me fitore Turneo i Hollandes Under 15

Fillon me fitore Turneo Miqesor i 4 Shteteve ne Turqi per skuadren hollandeze te Under 15. Skuadra e drejtuar nga Peter van Dort fitoj me moshataret e tyre irlandez 2-1.

Ne pjesen e pare ishin irlandezet ato qe kishin me inisiative duke dominuar pothuaj gjate gjithe kohes, por nuk aariten te shenonin ne mese tre raste.

Ne pjesen e dyte skuadra jone hyri ne fushe me nje loje krejtesisht te ndryshme nga ajo e pjeses se pare, ku menjehere skuadra filloj te shfrytezoje te gjithe fushen dhe te mbylle brenda mesfushes se tyre irlandezet te cilet akuzuan lojen hollandeze.

Ne minuten e 58-te arrine me merite goli i pare i tulipaneve te vegjel me autor Manuel Pherai i cili godet mbrenda zones.

Pak minuta me vone dhe per preçizion 65-ta minute mga nje kros nga e majta sulmuesi Boadu kalon tek  Damian Timan i cili menjehere fryn rrjeten e portierit irlandez.

Pjesen e mbetur hollandezet afrohen golit te trete por nuk jane preçiz, gje te cilen e kane irlandezet ne minuten e 72-te shkurtojne rezultatin.

Garen e dyte skuadra jone do ta zhvilloje te Ejten kunder Austrise dhe mbyll Turneun diten e Shtune kunder vendit mysafir.

Formacioni i Hollandes Under 15:

Koorevaar; Thode, Van Gelderen, Theuns, Sambo; Bel (63. Van Kleef), Timan, Maduro (55. Pherai); Besuijen (63. Thomas), Boadu, Azarkan (55. Maddy).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *