van der sar hol 1

Edwin van der Sar 45 vjeç dhe akoma deçiziv ne porte.

Edwin van der Sar portieri i madh hollandez i Hollandes, Ajax, Juventus, Fulham dhe Manchester United, ne moshen 45 vjeçare beri nje surprize te bukur, nje mesim per te rijte per pasionin e tij tek futbolli.

I rritur si futbollist tek skuadra diletante qe tani luan ne kategorine e katert hollandeze, VV Noordwijk dhe i lidhur vazhdimisht me ate skuader, shikon ti arrije nje kerkese ndihme nga klubi i tij i vjeter.van der Sar Ajax

Klubi ne fjale mbetet pa portiere pasi edhe ai i fundit Mustafa Amezrine u lendua, keshtu qe ne ndeshjen e radhes per kampionat kunder Jodan Boys i kerkuan portierit te tyre te dikurshem te mbroje ngjyrat e ish skuadres se femijerise.

Natyrisht pasioni fiton mbi te gjithe dhe Drejtori i Ajax pas finales se Champions League me Manchester United kunder Barcelones te 2011 e cila ishte dhe ndeshja e tij e fundit sot luajti ne porte ne oren 12:30 ne Sportpark Duinwetering te Noordwijk kunder Jodan Boys. Nga Messi tek Jodan Boys, nga Champions tek kategoria e katert hollandeze.

Meqe ne finalen e Champions League kunder Chelsea ai ishte deçisiv ne fitimin e titullit ne pritjen e penalltive, edhe sot ne pjesen e pare ishte perseri deçisiv kur priti nje penallti duke ruajtur rezultatin te bardhe 0-0.

Nga Nicolas Anelka i 2008 tek Jorn van Lunteren 2016…..

Per statistakat ndeshja perfundoj 1-1.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *